fbpx

Kurs rozwoju inteligencji wielorakich dla uczniów klas 1 i 2

Początek niesamowitej Odysei Neuronów

Początek Niesamowitej Odysei Neuronów to program specjalnie skonturowany dla uczniów klas 1 i 2. Polega on na nauce czytania, stymulowaniu harmonijnego rozwoju wszystkich obszarów i poziomów inteligencji wielorakiej, umiejętności uczenia się, co przekłada się na budowanie pewności siebie dzięki poczuciu kompetencji. Kurs bezpiecznie wprowadza dziecko w świat wiedzy i nauki i pokazuje, że nauka może być przygodą. Początek szkoły podstawowej to niezwykle ważny moment w życiu młodego człowieka, dlatego też jednym z założeń programu jest zainteresowanie dziecka nauką, oswojenie go ze szkołą, rozwijanie wszechstronnych uzdolnień.

Elementy kursu

  • Nauka czytania metodą globalną i sylabową poprzez zabawę, dzięki którym dziecko naturalnie osiąga biegłość czytania ze zrozumieniem.
  • Fitness mózgu – odpowiednie ćwiczenia mózgu prowadzące do wytworzenia nowych połączeń między neuronami.
  • Trening pamięci i koncentracji uwagi.
  • Rozwijanie inteligencji wielorakiej. Warto pamiętać, że każdy poza inteligencją lingwistyczną i matematyczno-logiczną posiada także inteligencję przyrodniczą, muzyczną, cielesno-kinetyczną, przestrzenną, interpersonalną i intrapersonalną. Oznacza to, że KAŻDE dziecko jest niebywale mądre i należy je odpowiednio ukierunkować, aby miało poczucie własnej wartości.

    Szczegóły kursu

    Kurs składa się z 60 spotkań. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 minut.