fbpx

Cambridge

Egzaminy dla dorosłych

1) A2 Key (KET)

A2 Key to egzamin potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym. Osoba posiadająca certyfikat A2 Key potrafi brać udział w zwykłej, typowej rozmowie wymagającej bezpośredniej wymiany informacji na znane jej tematy, radzi sobie w krótkich rozmowach towarzyskich, rozumie podstawowe wyrażania i zwroty językowe, pisze krótki i proste notatki lub wiadomości oraz listy prywatne.

Opis i forma egzaminu

Bezpłatne materiały przygotowujące do egzaminu

2) B1 Preliminary (PET)

B1 Preliminary (PET) to egzamin potwierdzający umiejętność posługiwania się językiem angielskim do celów komunikacji z rodzimymi użytkownikami tego języka w codziennych sytuacjach zarówno w mowie jak i piśmie. Jest on także na poziomie matury podstawowej. Osoba posiadająca certyfikat B1 Preliminary (PET) potrafi czytać proste teksty pisane i artykuły w języku obcym, prowadzić notatki, wyrażać swoje opinie w prosty sposób, pisać listy i e-maile na codzienne tematy, ma podstawy do przystąpienia do kolejnych egzaminów na wyższych poziomach.

Opis i forma egzaminu

Bezpłatne materiały przygotowujące do egzaminu

3) B2 First (FCE)

Egzamin B2 First (wcześniejszy FCE) to najbardziej znany na świecie certyfikat językowy ważny przez całe życie. Osoba posiadająca certyfikat na poziomie B2 ma możliwość studiowania za granicą z języku obcym, potrafi prowadzić swobodną rozmowę w języku angielskim, potrafi wyrażać swoją opinie i podawać różne argumenty, pisze rozbudowane teksty w języku obcym, może uczestniczyć w programach wymiany międzynarodowej, potrafi prowadzić prezentacje w języku angielskim, czyta literaturę w oryginale.

Dlaczego egzamin B2 First?

  • uznawany przez instytucje, szkoły i uczelnie (ponad 150 uczelni w Polsce) w krajach anglojęzycznych jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie B2
  • zwiększa szansę dostania się na studia w kraju i za granicą
  • podczas przygotowań do egzaminu cały czas uczysz się praktycznego angielskiego
  • zdobywasz najbardziej rozpoznawalny na całym świecie certyfikat językowy na poziome B2
  • dla osób z przygotowaniem pedagogicznym pozwala uczyć w przedszkolach i klasach 1-3 szkoły podstawowej
  • w wybranych przypadkach pozwala zaliczyć zajęcia z angielskiego podczas studiów na uczelniach wyższych.

Opis i forma egzaminu

Bezpłatne materiały przygotowujące do egzaminu

4) C1 Advanced (CAE)

Egzamin C1 Advanced to jeden z najbardziej prestiżowych egzaminów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Uznawany jest przez ponad 6000 instytuacji edukacyjnych, frm i instytucji państwowych na całym świecie.

Certyfikat jest ważny całe życie i potwierdza, że osoba, która go posiada jest przygotowana do studiowania w języku angielskim w kraju i za granicą i/lub pracy w środowisku anglojęzycznym, efektywnie komunikuje się na poziomie zaawansowanym, potrafi pisać i wypowiadać się używając pojęć abstrakcyjnych oraz wyrażeń typowych dla rodzimych użytkowników języka angielskiego.

Opis i forma
egzaminu

Bezpłatne materiały
przygotowujące do egzaminu

Sprawdź uznawalność
egzaminu

4) C1 Advanced (CAE)

Egzamin C2 Proficiency jest ostatnim etapem potwierdzającym znajomość języka angielskiego ogólnego. Jego poziom zaawansowania zbliżony jest do poziomu rodzimych użytkowników języka. Co więcej uznawany jest przez tysiące wiodących firm i instytucji edukacyjnych na świecie.

Certyfikat jest ważny bezterminowo i potwierdza, że osoba go posiadająca może studiować i pracować posługując się językiem angielskim na najwyższym poziomie zaawansowania. Potrafi prowadzić negocjacje biznesowe na poziomie menadżerskim, rozumie złożone aspekty wielorakich form pisemnych.